intensywne opady deszczu
20°
19°
sobota
UMiG
Pierwsza w gminie Olsztyn ładowarka pojazdów elektrycznych
05 września 2022 r. | 13:50
1

W Olsztynie powstała pierwsza w gminie ładowarka pojazdów elektrycznych. Inwestycja została zrealizowana przez firmę Tauron Nowe Technologie na podstawie umowy o współpracy zawartej z Miastem i Gminą Olsztyn.

Urządzenie typu AC (ładujące prądem zmiennym) o mocy 22 kW, umożliwiające zasilanie w energię elektryczną dwóch samochodów jednocześnie, znajduje się na parkingu przy drodze krajowej na wjeździe do Olsztyna od strony Przymiłowic.

Obsługiwać stację ładowania EV, w tym płatności, można za pomocą darmowej aplikacji mobilnej eMap od TAURONA. /UMiG/Jedna odpowiedź do “Pierwsza w gminie Olsztyn ładowarka pojazdów elektrycznych”

  1. Janusz pisze:

    Na co to komu? Kolejne zmarnowane pieniądze, tak jak w Częstochowie narobili ładowarek po osiedlach zabierając 3/4 miejsca parkingowe żeby zrobić 2 do ładowania, oczywiście tam nikt nie ładuje się, a wieczorem kiedy czarnuchy śpią normalnie mieszkańcy spalinowe parkują bo nie ma gdzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *