zachmurzenie duże
18°
15°
piątek
PKS Tarnobrzeg obsłuży komunikację gminną w gminie Olsztyn
26 maja 2021 r. | 13:01
5

Aż 25. ofert wpłynęło w zapytaniu dotyczącym świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie jurajskiej Gminy Olsztyn. Niestety, gmina Olsztyn nie opublikowała informacji na ich temat. Jest za to informacja, że transportem w gminie Olsztyn od 1 sierpnia 2021 roku do 31 lipca 2029 roku, będzie zajmować się PKS Tarnobrzeg Sp. z o.o. Łącznie do "obrobienia" będzie 3 360 000 wzkm.

W ramach komunikacji gminnej, która ma być za darmo, powstanie pięć tras.

Wystąpiłem do gminy z wniosek o przesłanie informacji na temat wszystkich ofert złożonych w tym zapytaniu.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “PKS Tarnobrzeg obsłuży komunikację gminną w gminie Olsztyn”

 1. Vladimir pisze:

  Gdzie są Ci wszyscy którzy twierdzili, że przetarg jest ustawiony, wygra firma Sz., i w ogóle nikt się nie zgłosi? A tu proszę 25 firm się zgłosiło i wygrywa firma z Tarnobrzegu.

  10
  1
 2. Vladimir pisze:

  Tak myślałem, żaden z tych znawców nic nie napisze teraz. Panu “redaktorowi” za to proponuję następnym razem sprawdzać “źródła” na podstawie których się coś publikuje. Jak widać, czasem można się na tym mocno przejechać…

  3
  1
 3. Tomalski pisze:

  Trudno żeby wygrał po tym artykule.

 4. Wójt pisze:

  Jakoś nie chce mi się wierzyć że PKS Tarnobrzeg się tego podejmie za te ? co wygrali. Za tą kasę to ledwo na paliwo i kierowcę a gdzie tam nowe autobusy ???.
  Raczej jeden wielki wał i nic z tego nie będzie.

  1
  2
 5. nww pisze:

  Super fajnie że będzie komunikacja bezpłatna. Lecz powinna ona być dla mieszkańców gminy, przyjezdni niech płacą za dalszy dojazd. Przecież np. PKS liczy za bilet od trasy dojazdu. Dla mieszkańców powinna gmina wydać karty upoważniające do pierszeństwa w przejeździe okazywane kierowcy (coś w rodzaju kart MPK Częstochowa) później wpuszczać przyjezdnych do autobusu, w szczególności że to będą małe busy, a w sezonie letnim przy oblężeniu przyjezdnych wycieczkowiczów i grzybiarzy będą się pchali na zabój aby dalej dojechać z Olsztyna np. na Biskupice (tam w “sezonie” nawet przegub był oblężony). Patrząc obiektywnie będą dojeżdżać dzieci do Olsztyna przesiadka na busa + mieszkańcy + “śmierdzący grzybiarze” i wycieczkowicze – małe te autobusy. Pomimo częstych kursów ale te autobusy powinny zabierać więcej osób. A przede wszystkim pobierać za opłatę za bilet od przyjezdnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *