zachmurzenie duże
14°
13°
niedziela
policja.pl
Policja zatrzymała złodzieja biżuterii
23 listopada 2021 r. | 09:48
0

Lublinieccy kryminalni zatrzymali w Częstochowie 20-letniego sprawcę kradzieży. Jak ustalili śledczy, w październiku na terenie Olszyny mężczyzna ukradł biżuterię na kwotę blisko 7 tys. złotych. Wobec sprawcy prokurator zastosował poręczenie majątkowego. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu namierzyli i zatrzymali sprawcę kradzieży biżuterii, do której doszło w Olszynie. Jak ustalili śledczy, sprawca wykorzystując nieuwagę mieszkańców, którzy przebywali na podwórku z tyłu posesji, wszedł do domu przez niezamknięte drzwi wejściowe i dokonał kradzieży biżuterii, zegarków i innych wartościowych przedmiotów. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na blisko 7 tys. złotych. Od samego początku nad sprawą pracowali kryminalni z lublinieckiej komendy. Intensywne policyjne czynności, a także istotne dla sprawy informacje przekazane przez mieszkańców Olszyny pozwoliły na szybkie wytypowanie sprawcy kradzieży, którym okazał się 20-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna został zatrzymany po 4 dniach od zgłoszenia na terenie Częstochowy, a następnie trafił do lublinieckiej komendy, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Jak ustalili policjanci prowadzący sprawę, zatrzymany 20-latek miał na sumieniu podobne przestępstwo, którego miał się dopuścić wcześniej na terenie gminy Woźniki. Wobec zatrzymanego mieszkańca Częstochowy prokurator zastosował poręczenie majątkowe. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat więzienia. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *