pochmurnie
13°
czwartek
Ponad 73 tys. zł na nagrody dla urzędników
10 marca 2023 r. | 12:54
9

Burmistrz Olsztyna przeznaczył na nagrody w ubiegłym roku 73 585,40 zł netto. Tyle łącznie otrzymali urzędnicy gminy.

Kto otrzymał nagrody?

Szczegóły poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI9 odpowiedzi na “Ponad 73 tys. zł na nagrody dla urzędników”

 1. Grusia pisze:

  Tymi opisami zasług to ktoś grubo przesadził i miał dobrą fantazje. Chociaż by rzetelne prowadzenie gospodarki finansowej…. a zwroty i uwagi z izby obrachunkowej chyba się biorą z popełnionych błędów? I jeszcze podwójne premie dla tych samych osób, to jedna już nie wystarczy?

 2. Czarodziej_ze_skrajnicy pisze:

  Czyli tak:
  – Wicewójt sama se przyznała 10 tys. pensji za “promocję ekologiczną” oraz jakieś raporty, których nikt nie przeczyta
  – Pani Basia, za dobre sprawowanie, wierny klakier wójta: 5 tys.
  BRAWO Olsztyn ogólnie… Fajne macie te władze.

 3. Neutralny pisze:

  W/w lista nie jest żadnym zaskoczeniem . Wiedziałam od dawna jakie cechy są w gminie nagradzane . Algorytm jest prosty im mniejsze kompetencje tym wyższe nagrody . Na ten temat można napisać trylogię , ale jeszcze nie teraz .

 4. kewin_walczak pisze:

  Myślę, że obywatele i wyborcy mają prawo poznać treść “przełomowego” raportu pani Haładyj o stanie gminy, za który to przyznano jej 2,5 k dodatku. Czy bzdety, za które zgarnęła 10k nie należą czasem do jej obowiązków służbowych?

  • ThomasCook pisze:

   Obowiązki obowiązkami, przecież dla p. Haladyj to nędzny grosz. W poprzednich latach miesięcznie doiła z gminy 13k PLN, teraz pewnie z miasta więcej wyciąga. Lada chwila poznamy oświadczenie majątkowe za 2022rok to się dowiemy.
   W sumie, jak to mawiał klasyk “im się to poprostu należy”

   • kewin_walczak pisze:

    Ale przecież oni znowu wybiorą obecne władze, czyli Klub Gazety Wyborczej 🙂 Dziwne, ze mąż pani wicewójt milczy w swoim lokalnym wydaniu gazetki wyrobczej o skandalach w Olsztynie, za to pieje z zachwytu, kiedy Tomasz Kucharski – jego dawny współpracownik, dostanie np. nagrodę towarzystwa kół gospodyń wiejskich. To jest obłuda do niepojętego stopnia.

    Ale jak mówię: Olsztyniacy to teraz w przeważającej większości osiedleńcy, którzy przyjeżdząją tu spać i lykają jak pelikany wszystkie brednie wciskane przez Klub Gazety Wyborczej. Czekajcie tylko aż wzorem platformerskiej Warszawki, w Olsztynie zakażą palenia węglem i drewnem i jedzenia mięsa. Wszak “nowi” wyborcy Kucharskiego to bogacze i biznesmeni. Lokalsi zejdą do poziomu Aborygneów, co mają tylko płacić podatki.

    • Autochton pisze:

     Przecież tak jest od lat . Klub deweloperów wytnie i podzieli wszystkie lasy , za nasze pieniądze uzbroi teren , wybuduje ulice , i uwłaszcza się na wszystkim .

     • kewin_walczak pisze:

      Ciekawe czyje są działki przy “tak niezbędnej” nowej, planowanej drodze Biskupice-Choroń i tej nowej ulicy przy Górce Skrajnickiej 🙂 Aż dziwne, że gmina się pali do takich prac, a inne rzeczy, jak np. naprawy dróg, czekają latami.

 5. Matematyk pisze:

  No to niezła pomyłka w obliczeniach albo celowe krycie i nie podawanie prawdy co do kwot oraz osób.

  Podliczając otrzymane kwoty netto wyszczególnionych na liście pracowników wychodzi 26 138,34 zł zamiast podanego przez Pana informatyka 73 585,40 zł.

  Więc poddając to prostemu obliczeniu 73585,40 – 26138,34 = 47 447,06 gdzieś zostało ukryte.

  Czyżby celowe ukrywanie wciśniętych zaskórniaków dla swoich pociotków. Te “nagrody” idą z kieszeni wszystkich mieszkańców gminy czyt. podatników i te informacje powinny być jawne i klarowne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *