zachmurzenie duże
33°
30°
piątek
KSOW
Posadź las, weź pieniądze
17 lipca 2019 r. | 21:27
0

Rolnicy, którzy zdecydują się posadzić na swoich gruntach las, mogą uzyskać na ten cel wsparcie z ARiMR
Młody las. Wnioski o taką pomoc można składać w biurach powiatowych Agencji do 31 lipca 2019 r.

Złożone wnioski zostaną poddane ocenie, a 1 października zostanie podana do publicznej wiadomości lista określająca kolejność przysługiwania pomocy. Wsparcie wypłacane jest w trzech etapach. Pierwszy - wsparcie na zalesienie, to jednorazowa płatność, która ma zrekompensować koszty sadzonek oraz ich ochrony. Jej wysokość zależy od rodzaju sadzonek, gruntu, nachylenia terenu oraz wyboru sposobu zabezpieczenia uprawy leśnej. Przez pięć lat rolnik otrzymuje również premię pielęgnacyjną, a przez 12 lat premię zalesieniową.

Więcej wiadomości uzyskacie:
ARiMR Częstochowa
Tkacka 5, Częstochowa
34 360 22 11Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *