zachmurzenie umiarkowane
15°
15°
poniedziałek
Prokuratura wciąż bada oświadczenia majątkowe Wójta Gminy Olsztyn
15 stycznia 2021 r. | 13:04
3

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie wciąż prowadzi śledztwo w sprawie złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego w zakresie posiadania nieruchomości przez Wójta Gminy Olsztyn. Chodzi o przestępstwo z art. 233 § 6 kodeksu karnego. Przestępstwo to jest zagrożone kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że zostali przesłuchani już pierwsi świadkowie. A biorąc pod uwagę ostatni wyrok Sądu Najwyższego w podobnej sprawie, możemy spodziewać się wszystkiego.

Izba Karna Sądu Najwyższego uznała za niedopuszczalne warunkowe umorzenie postępowania w podobnej sprawie przez sąd i uchyliła wyrok sądu II instancji. "Stosownie do art. 66 § 2 k.k. w brzmieniu obowiązującym od 1 lipca 2015 r. warunkowego umorzenia nie stosuje się do sprawcy przestępstwa zagrożonego karą przekraczającą 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei przestępstwo z art. 233 § 1 i 6 k.k. od 15 kwietnia 2016 r. zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Zważywszy na czas popełnienia czynu to jest - 28 kwietnia 2016 r. wskazana wcześniej materialnoprawna przesłanka warunkowego umorzenia postępowania odwołująca się do górnej granicy ustawowego zagrożenia karą nie została spełniona - podkreślił SN (za prawo.pl)".

Patrząc na w/w orzeczenie (Sygnatura akt V KK 479/20, wyrok z 9 grudnia 2020 r.), nie można wykluczyć postawienia zarzutów i skierowanie sprawy do Sądu.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Prokuratura wciąż bada oświadczenia majątkowe Wójta Gminy Olsztyn”

 1. IzaK pisze:

  Skończyło się cwaniakowanie

  19
  2
 2. jaś pisze:

  Wójt jest funkcjonariuszem publicznym i termin nieskazitelny charakter bez bezwzględnej kary za wykroczenia stał by się martwy. Wójt ma być nieskazitelny jak żona Cezara . Nie może być przyzwolenia na tolerowanie patologii społecznych, Wójt Kucharski stara się o prawa miejskie Olsztyna, ale czy chodzi o status gminy czy o wyeliminowanie konkurencji , by nie mogła starać o dotacje na agroturystykę co jest ogromną konkurencją dla wójta .

  23
  1
 3. robert pisze:

  Bełkot prawny jest po to aby zmydlić nam oczy podatników. Dlaczego nas traktuje sie w gminie jako osoby drugiej kategori jak i w kraju patrzac choc by na obostrenia narodowe. Wzywam wszystich do poszanowania kazdego i nie dopuszczenia do prywatny jaką buduje kucharski na nie swoim terenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *