zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
poniedziałek
Prokuratura wciąż prowadzi śledztwo w sprawie fałszywych oświadczeń majątkowych
02 sierpnia 2021 r. | 12:36
0

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie poinformowała, że wciąż trwa śledztwo w sprawie złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych w zakresie posiadanych nieruchomości przez Wójta Gminy Olsztyn.

Przypominam, że kilka miesięcy temu, Wójt Gminy Olsztyn - Tomasz K. usłyszał w tej sprawie dwa zarzuty złożenia w okresie od 2018 roku do 2020 roku fałszywych oświadczeń majątkowych, poprzez zatajenie posiadania gospodarstwa rolnego, nabytego w maju 2017 roku oraz zarzut nadużycia funkcji, polegający na niewyłączeniu się od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru, na którym znajduje się zatajona nieruchomość.

Za pierwsze przestępstwo z art. 233 §1 kodeksu karnego grozi Tomaszowi K. do 8 lat pozbawienia wolności, za drugie z art. 231 §1 i §2 kodeksu karnego do 10 lat pozbawienia wolności.

Według informacji przesłanej przez Prokuraturę, przesłuchany w charakterze podejrzanego Wójt Tomasz K. nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień.

Jeszcze w październiku 2020 roku na pytanie dotyczące korekt do oświadczeń majątkowych, które nastąpiły już po rozpoczęciu czynności przez Prokuraturę, K. przesłał nam komentarz do całej sytuacji.

"W składanych przeze mnie oświadczeniach majątkowych wykazałem wszystkie składniki mojego majątku, a nawet więcej. I tego właśnie dotyczyła złożona przeze mnie korekty w sierpniu tego roku."

Wójt Tomasz K. to znany w regionie i często nagradzany włodarz gminy Olsztyn. Przed objęciem funkcji wójta, był dziennikarzem Gazety Wyborczej.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *