zachmurzenie duże
16°
15°
poniedziałek
fot. Gminne Przedszkole w Olsztynie
Przedszkola w gminie Olsztyn jeszcze zamknięte
06 maja 2020 r. | 12:28
0

Urząd Gminy Olsztyn poinformował, że nie otworzy dziś publicznych przedszkoli na terenie gminy. Specjalny komunikat w tej sprawie znajdziecie poniżej.

Po wnikliwej analizie sytuacji epidemiologicznej, w tym uwzględnieniu zarówno aspektów sanitarnych jak i organizacyjnych informujemy, że przedszkole i oddziały przedszkolne w gminie Olsztyn planujemy otworzyć do dnia 25 maja br.

Obecnie w województwie śląskim występuje największa zachorowalność na COVID 19 w całym kraju. Najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci i pracowników przedszkoli. Dlatego w tej chwili wszystkie działania skupiamy na przygotowaniu placówek do bezpiecznego powrotu dzieci, a do spełnienia jest szereg wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
Jednocześnie informujemy, że w całej gminie tylko niespełna 6% wszystkich rodziców wyraziło wstępnie deklarację powrotu dzieci do przedszkola.

Dyrektorzy placówek oświatowych będą Państwa na bieżąco informować o wszystkich sprawach związanych ze wznowieniem opieki przedszkolnej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *