zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
piątek
Radni podnieśli sobie wysokość diet do maksymalnej kwoty!
27 grudnia 2021 r. | 12:33
5

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Olsztyn, radni podnieśli sobie wysokość diet. Przewodniczący Rady Gminy Olsztyn będzie otrzymywać 2.147,31 zł miesięcznie (dotychczas było to 1342,06 zł), wiceprzewodniczący 1 503,12 zł miesięcznie (dotychczas było to 1073,65 zł), przewodniczący komisji 1 503,12 zł (dotychczas było to 1073,65 zł) miesięcznie, a radny bez żadnej funkcji 1 181,02 zł miesięcznie (dotychczas było to 805,24 zł).

Podwyżki diet wejdą w życie od 1 stycznia 2022 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Radni podnieśli sobie wysokość diet do maksymalnej kwoty!”

 1. Maja i Gucio pisze:

  Większość z nas za 2000 zł, codziennie jeździ do pracy do Częstochowy…

  9
  1
 2. jurajski_wonsz pisze:

  Ogółem cała rada powinna podać się do dymisji. Nie ma ona racji bytu z tego powodu, że nie próbuje pozbawić stanowiska Tomasza Kucharskiego, na którym ciążą zarzuty prokuratorskie. Nie wysunięto wotum nieufności, więc radni akceptują takie zachowanie i takie standardy, co sprawia, że sami sobie wystawiają laurkę.

  • Tutejszy pisze:

   Zgadzam się z Tobą. Uważam że jest to kompromitacia całej Rady. Natomiast oni się zbytnio tym nie przejmują ponieważ co ,dieta wzrosła ,za nic nie robienie dostają pieniądze, nie ma żadnego pluralizmu . Jednym słowem jeden układ wspólnych interesów.

 3. Tutejszy pisze:

  Przeciez te marionetki nic nie robią tylko głosują tak jak wójt rząda.
  Skandal, tylko dla kasy i własnych korzyści.

  9
  1
 4. Jaś pisze:

  Do sądu wpłynął wniosek obrońcy oskarżonego o warunkowe umorzenie sprawy – informuje s. Dominik Bogacz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie. – Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu posiedzenia w tej sprawie.
  Obrońca wójta Tomka Kucharskiego złożył wniosek do sądu o warunkowe umorzenie postepowania .
  Obrońca wójta Kucharskiego złożył do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania . Wójt zataił w oświadczeniach majątkowych fakt zakupu terenów rolnych i przekształcenia ich pod zabudowę hoteli i pensjonatów w granicy Rezerwatu Sokolich Gór i taki ktoś ma zostać burmistrzem z pensją około 19000zł więc klepnął uchwałę radnym o dietach i wszyscy są zadowoleni …ale czy podatnicy też?
  Kiedy jest możliwe warunkowe umorzenie postępowania karnego? Art. 66 Kodeksu karnego mówi, że sąd może warunkowo umorzyć postępowanie gdy wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności popełnienia czynu i winy sprawcy nie budzą wątpliwości, a postawa sprawcy (niekaranego za przestępstwo umyślne) pozwala uzasadnić przypuszczenie, że pomimo umorzenia postępowania sprawca będzie przestrzegał porządku prawnego i nie popełni przestępstwa. Instytucja warunkowego umorzenia postępowania ma zastosowanie wyłącznie do czynów zagrożonych karą pozbawienia wolności do lat 5, w przypadkach gdy sprawca nie był wcześniej karany za przestępstwo umyślne.

  8
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *