pochmurnie
13°
czwartek
UMiG
Ruszyła budowa Miłosza i Słowackiego w Olsztynie
13 marca 2023 r. | 11:29
3

Urząd poinformował, że ruszyła budowa kanalizacji na ul. Słowackiego i prostopadłej do niej ul. Miłosza, najbardziej wysuniętych na północ Olsztyna. Prace poprzedzają budowę całkiem nowej drogi z nakładką asfaltową, oświetleniem, chodnikiem i trasą rowerową.

Zadanie zostanie zrealizowane do końca tego roku. Całkowity koszt inwestycji to prawie 6 mln zł. Koszt budowy dróg o łącznej długości 1,1 km to prawie 3,8 mln zł, z czego 2 mln 945 tys. zł Miasto i Gmina Olsztyn pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład. Kanalizacja będzie kosztować prawie 1,8 mln zł, w tym 1 mln zł sfinansujemy z subwencji ogólnej z budżetu państwa. Koszt oświetlenia to 417 tys. zł. /UMiG/3 odpowiedzi na “Ruszyła budowa Miłosza i Słowackiego w Olsztynie”

 1. Autochton pisze:

  Kolejna odsłona radosnej działalności klubu deweloperów . Ilu mieszkańców tam mieszka . Dla kogo jest to robione za pożyczone pieniądze . Uważam że cały kredyt powinni spłacić obecni radni , którzy firmują te działania .

  • Bolesnaprawda pisze:

   T. Kucharskiemu i jego radnym wydaje się , że są ponad wszelką krytyką. Dlatego , to już nie są żarty , aby obalić panujący układ , trzeba formować listy oraz znalezc kontrkandydata na burmistrza, który podejmie się rozliczenia poprzedników. Trzeba będzie wszystkie przetargi przeanalizować oraz kto za nimi stał.

 2. ThomasCook pisze:

  W tej gminie nic nie dzieje się bez przyczyny, którą zazwyczaj jest interes kogoś z rządzących. Ciekawe czy ta szumnie nazywana “obwodnica miasta” będzie spełniać warunki dla ruchu większego niż osiedlowy? Dwa, już widzę zadowolenie mieszkańców, którzy na codzień obcują z masą osobówek i ciężarówek które powinny omijać rynek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *