zachmurzenie umiarkowane
20°
19°
sobota
Rzecznik Praw Obywatelski analizuje akta sprawy Burmistrz Olsztyna. Będzie skarga nadzwyczajna?
18 listopada 2022 r. | 12:53
9

Wraca sprawa Burmistrza Olsztyna. Przypominam, że Prokuratura Rejonowa w Częstochowie w sprawie złożenia w okresie od 2018 roku do 2020 roku fałszywych oświadczeń majątkowych, poprzez zatajenie posiadania gospodarstwa rolnego, nabytego w maju 2017 roku oraz zarzut nadużycia funkcji, polegający na nie wyłączeniu się od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru, na którym znajduje się zatajona nieruchomość, postawiła ówczesnemu Wójtowi Gminy Olsztyn zarzuty. Sprawa trafiła do sądu, który prawomocnie umorzył postępowanie z powodu braku znamion czynu zabronionego. Z wyrokiem tym nie może się zgodzić wielu mieszkańców gminy.

Teraz do akcji wkroczył Rzecznik Praw Obywatelskich, który od kilku miesięcy analizuje akta sprawy. Potwierdził mi to rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie, sędzia Dominik Bogacz. Akta do RPO trafiły już 17 sierpnia 2022 roku i do dziś nie zostały zwrócone.

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich poinformowało mnie, że akta sprawy są analizowane pod kątem istnienia przesłanek do wniesienia kasacji bądź skargi nadzwyczajnej od postanowienia sądu.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI9 odpowiedzi na “Rzecznik Praw Obywatelski analizuje akta sprawy Burmistrz Olsztyna. Będzie skarga nadzwyczajna?”

 1. EM pisze:

  Na sprawiedliwość przyjdzie nam jeszcze długo poczekać . Na razie degrengolada postępuje i wręcz przyspiesza . Nasza to wola , i moja i twoja i jego . Takie są nasze decyzje .

  • Tak pisze:

   Dokładnie

   • Niech żyje król pisze:

    Podobno rada gminy szykuje nową uchwałę i ma wprowadzić dożywotność i dziedziczność urzędu burmistrza.

    Już mlody Pan Tadeusz powrócił z warszawskich wojaży
    Na razie ciasto na pizze gniecie i krewetki nam smaży
    Gdy plebs go pozna i szczerze pokocha
    Z ojca na syna urząd przejdzie i zapanuje radocha
    Pani Tomasz będzie wielce dumny z syna
    A nowe dni szczęścia rozbłysną dla Olsztyna
    Rada wykaże się w tym nowatorskim kroku
    Z oszczędności na braku wyborów
    Nie będzie podwyżek śmieci trzy razy do roku
    Wszak uchwała będzie dla dobra mieszkańców portfeli
    Choć hejterzy powiedzą że dla utrzymania foteli.

   • Sceptyczny pisze:

    Chyba niczego to nie zmieni

   • Oda do Burmistrza 1 pisze:

    Podobno rada gminy szykuje nową uchwałę i ma wprowadzić dożywotność i dziedziczność urzędu burmistrza.

 2. Jaś pisze:

  Może czas już odpocząć i iść do więzienia, i tam na spokojnie przemyśleć swoje zachowania. Chciwość czasami gubi człowieka. No ale cóż , Kucharski burmistrz dopuścił swoje nowe tereny pod zabudowę hoteli, pensjonatów . Dopuścił czterdzieści hektarów przed stajnią biały borek , to jakieś 300 nowych domów więc stajnia Augiasza nie padnie , będzie to historia mitologicznej postaci Kucharskiego oraz pewnego słynnego greckiego herosa, czyli Heraklesa czy bliżej nam znanego burmistrza Kucharskiego Ponoć zapisał się do PiS-u z nadzieją na wybawienie swoich przewinień.. Ale może to tylko pogłoski .

  • Ciekawy pisze:

   Jeśli to prawda to szkoda że w pis nie wiedzą jak on nimi pogardza i że bliżej mu do PO i KODu. No ale cóż Dyzma dla profitów i koniunktury zrobi wszystko nawet wbrew ideałom… Chociaż politycy chyba ich nie posiadają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *