zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
piątek
Sąd nieprawomocnie umorzył postępowanie przeciwko burmistrzowi
30 marca 2022 r. | 13:04
3

Sąd Rejonowy w Częstochowie na wniosek Burmistrza Tomasza K. umorzył postępowanie w sprawie aktu oskarżenia publicznego jaki do Sądu Rejonowego w Częstochowie przeciwko Tomaszowi K. złożyła Prokuratura Rejonowa w Częstochowie, z powodu oczywistego braku faktycznych podstaw oskarżenia i obciążył kosztami postępowania Skarb Państwa..

Postanowienie nie jest prawomocne i stronom przysługuje prawo wniesienia zażalenia na to postanowienie.

A chodziło o złożenie w okresie od 2018 roku do 2020 roku fałszywych oświadczeń majątkowych przez Tomasza K., poprzez zatajenie posiadania gospodarstwa rolnego, nabytego w maju 2017 roku oraz zarzut nadużycia funkcji, polegający na niewyłączeniu się od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru, na którym znajduje się zatajona nieruchomość. Zarzuty wobec Burmistrza skierowała Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Sąd nieprawomocnie umorzył postępowanie przeciwko burmistrzowi”

 1. jurajski_wonsz pisze:

  Gdzie jest państwo prawa, które obiecywał Ziobro??
  Za cukierka zjedzonego w markecie cię zamkną, machloje robić wolno.
  PAŃSTWO Z TEKTURY

  10
  1
 2. Jaś pisze:

  Dwa razy przeczytałem artykuł zanim informacja dotarła do mojej świadomości. Decyzja sądu jestem wstrząśnięty , pierwsze myśli jakie nasunęły to czy w Sadzie Rejonowym w Częstochowie rządzi mafia , czy może burmistrz Olsztyna Tomasz K. kogoś opłaca w sądzie i dlatego za zamkniętymi drzwiami sprawa została załatwiona, czy w końcu burmistrz Tomasz K. korzystając z art. 66. [Warunkowego umorzenia postępowania. Przesłanki stosowania] § 1. Sąd może warunkowo umorzyć postępowanie karne, jeżeli wina i społeczna szkodliwość czynu nie są znaczne, okoliczności jego popełnienia nie budzą wątpliwości, a postawa sprawcy niekaranego za przestępstwo umyślne, jego właściwości i warunki osobiste oraz dotychczasowy sposób życia uzasadniają przypuszczenie, że pomimo umorzenia postępowania będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa.
  Czyli popełnił przestępstwo ale poprosił sąd i obiecał , ze już nie będzie popełniał przestępstw ( tak na marginesie P. Lepper za aferę gruntową popełnił samobójstwo) , czy ktoś taki może nadal pełnić stanowisko burmistrza , czy powinna to być osoba czysta jak żona Cezara poza jakimkolwiek podejrzeniem Wierzę i mam nadzieję ,że Prokuratura w Częstochowie poprosi o uzasadnienie wyroku i złoży apelacje . Sąd skazał burmistrza Tomasza K. jest winny ale nie wymierzył mu kary , czy chcecie takie burmistrza?

 3. Jaś pisze:

  Warunkowe umorzenie postępowania karnego może nastąpić jedynie wobec spełnienia wszystkich przesłanek wymienionych w art. 27 § 1 i § 2 k.k. [obecnie art. 66 § 1 i 2 k.k.], tylko jednak, gdy czyn zarzucony oskarżonemu stanowi przestępstwo.
  Czy zatem burmistrz Olsztyna Tomasz K. jako przestępca może być burmistrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *