zachmurzenie duże
poniedziałek
Sąd umorzył postępowanie przeciwko Burmistrzowi
13 lipca 2022 r. | 10:40
19

Od 2020 roku trwało śledztwo w Prokuraturze Rejonowej w Częstochowie w sprawie złożenia w okresie od 2018 roku do 2020 roku fałszywych oświadczeń majątkowych, poprzez zatajenie posiadania gospodarstwa rolnego, nabytego w maju 2017 roku oraz zarzut nadużycia funkcji, polegający na nie wyłączeniu się od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru, na którym znajduje się zatajona nieruchomość, przez ówczesnego Wójta Tomasza K.

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie w 2021 roku postawiła Wójtowi Tomaszowi K. zarzuty w tej sprawie. Groziło mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Częstochowie.

W 2022 roku Tomasz K. złożył wniosek do sądu o umorzenie postępowania z powodu braku znamion czynu zabronionego.

29 marca 2022 roku, Sąd Rejonowy w Częstochowie na wniosek Tomasza K. umorzył postępowanie.

Prokurator złożył zażalenie do Sądu Okręgowego w Częstochowie. Wczoraj, mimo zebranych przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie dowodów, Sąd Okręgowy w Częstochowie utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie Sądu Rejonowego w Częstochowie. Postanowienie to jest już prawomocne.

PAWEŁ GĄSIORSKI19 odpowiedzi na “Sąd umorzył postępowanie przeciwko Burmistrzowi”

 1. Tutejszy pisze:

  Cała prawda o sądach . Mamy dobitny przyklad. Jakby to był biedny Obywatel to wyrok byłby inny. A ze to Kucharski…

  13
  1
 2. Tytus pisze:

  Gdyby dotyczyło to szarego urzędnika bez znajomości to już dawno byłby skazany

  14
  1
 3. Tutejszy pisze:

  Zgadzam sie. Znajomości zrobiły swoje.

  11
 4. poWOLNE_SĄDY pisze:

  To już wiemy kto będzie laureatem nagrody “Olsztyńskiego Anioła” w tym roku😂,… przepraszam jak brzmi nazwisko sędziego?

  10
  1
  • PGock pisze:

   ,,Powiązania lokalnych kacykow na przykladzie Gminy Olsztyn ” tak powinien brzmieć tytuł artykułu w prasie lokalnej a moze nawet ogólnopolskiej. Tak serio, to żenada że ktos taki jeszcze jest tzw burmistrzem. Wiele złego dzieje się w Gminie za tego człowieka.

   16
   1
 5. miazgam pisze:

  Jestem bardzo zasmucony. Oznacza to, że sąd de facto sankcjonuje przestępstwo, którego dopuszczono się umyślnie, a polegało ono m.in. na nadużyciu władzy. To nie jest niewinna pomyłka – umyślne działanie na własną korzyść przy wykorzystaniu stanowiska. I to WOLNO robić w świetle prawa, natomiast – i tu podam przykład pierwszy z brzegu – szary Kowalski zostałby ukarany od ręki np. za wycięcie niewymiarowego drzewa na swojej posesji. Tak wygląda ten kraj. Ale macie rację, że K., z racji dawnego stanowiska w GW, ma wielu znajomych wśród wyższych sfer. Zresztą w GW, którą kieruje mąż pan wicewójt (też dobrej wedle tego raportu RIO) nie ma ani słowa o tej aferze.

  11
  • Tonny Olsztyński pisze:

   Jednym wyjaciem sa przyszłoroczne wybory i pokazać mu gdzie jest jego miejsce. Tyljo czy mieszkańcy Gminy są gotowi na duże zmiany. Wypadałoby by pozniej rozliczyć cały ten układ kolesi.

  • Tonny Olsztyński pisze:

   Jednym wyjaciem sa przyszłoroczne wybory i pokazać mu gdzie jest jego miejsce. Tyljo czy mieszkańcy Gminy są gotowi na duże zmiany. Wypadałoby by pozniej rozliczyć cały ten układ kolesi.

  • Tutejszy pisze:

   Jednym wyjaciem sa przyszłoroczne wybory i pokazać mu gdzie jest jego miejsce. Tyljo czy mieszkańcy Gminy są gotowi na duże zmiany. Wypadałoby by pozniej rozliczyć cały ten układ kolesi.

 6. mieszkaniec pisze:

  Ktoś do TVNu wreszcie napisze czy będziecie pozwalać sobie na takie zamiatanie pod dywan? Tutaj program telewizyjny potrzebny.

  • wujtek pisze:

   On się TVN nie boi, bo to jest jedna liga. Kucharski to przecież były pracownik Gazety Wyborczej w Częstochowie. Wicewójt jest żoną obecnego naczelnego. Trochę rusz głową. Jeżeli on się kogoś boi, to pisowskich mediów, co się nie będą szczypać się.

   • PGock pisze:

    Tak Kucharski jest człowiekiem z tzw. ,, michnikowszczyzny” czyli środowiska Tvn i wyborczej myślę ze twardy zwolwnnik PO.
    W tym gronie ma kolegów i kolezanki. Ale również jest to człowiek , który potrafi lawirowac pomiędzy różnymi środowiskami jeżeli wymaga to jego osobisty interes. Proszę zauważyć , że boi się bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami , którzy jeszcze potrafią patrzec mu na ręce i krytycznie podchodzić do jego pracy. Jest osobnikiem o mentalności dorobkiewicza a nie urzędnika oddanego sprawie mieszkańców. Prosze prześledzić jego rządy dokladnie i zdobyć się na refleksję tej osoby.

    10
    • PGock pisze:

     Jeszcze jedno w temacie, cała Rada Gminy to słudzy Kucharskiego. Głosują tak jak on chce. Co śmieszne oni go uważają za wybitego burmistrza, to sa słowa jednego z radnych. To oddaje charakter stosunków w Gminie.

 7. EM pisze:

  Z komentarzy wynika że w gminie Olsztyn jest 10 sprawiedliwych . ( ze mną 11) którzy widzą rzeczywistość realnie . Szanowni nic nie znaczymy , przecież doskonale wiecie kto tu rządzi . Potrzeba pokoleń żeby zmienić ludzką inteligencję . Jeżeli chcecie cokolwiek zrobić zorganizujcie się . Zaproponujcie referendum o odwołanie burmistrza i rady gminy . Szanse małe ale troszkę pary zejdzie ..

 8. PGock pisze:

  To dobry pomysł, powinna grupa ludzi się zebrać i nawet wtargnąć do Gminy i postawić kwestie to co sie dzieje ostro. Tych spraw jest mnóstwo. Pragne przypmniec iż Urzad jest dla Obywatela a nie odwrotnie. Nastepnie propnuje masowe pisma na Kucharskiego gdzie tylko się da. Zobaczycie zaczną się bac. Oni boją się ludzi myślących. Czlowiek myslacy nie jest niewolnikiem . Tylko ten kto bezmyślnie przyklaskuje tym hordom jest zniewolony

 9. SP pisze:

  #tematdlauwagi

  • SP pisze:

   Przytoczę jeden z komentarzy z którym się w pełni zgadzam.
   “Jestem bardzo zasmucony. Oznacza to, że sąd de facto sankcjonuje przestępstwo, którego dopuszczono się umyślnie, a polegało ono m.in. na nadużyciu władzy. To nie jest niewinna pomyłka – umyślne działanie na własną korzyść przy wykorzystaniu stanowiska. I to WOLNO robić w świetle prawa, natomiast – i tu podam przykład pierwszy z brzegu – szary Kowalski zostałby ukarany od ręki np. za wycięcie niewymiarowego drzewa na swojej posesji. Tak wygląda ten kraj. Ale macie rację, że K., z racji dawnego stanowiska w GW, ma wielu znajomych wśród wyższych sfer. Zresztą w GW, którą kieruje mąż pan wicewójt (też dobrej wedle tego raportu RIO) nie ma ani słowa o tej aferze”

 10. Gota pisze:

  Zwykły Kowalski i Radny jest ciągany po sądach i karę musi zapłacić. Żaden adwokat nie podpowie szaremu człowiekowi, że można takim sposobem, ale Burmistrzowi tak. Obrzydliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *