zachmurzenie umiarkowane
15°
15°
poniedziałek
fot. magnapolonia.org
Sensacyjne znalezisko w Zamku w Olsztynie
05 sierpnia 2019 r. | 10:22
1

Wspaniałego odkrycia dokonali dr Mikołaj Urbanowski wraz ze swoim zespołem w ramach projektu "Zwiększenie atrakcyjności Zamku Olsztyn poprzez wykonanie niezbędnych prac konserwatorskich i restauratorskich". Podczas prac na runiach Zamku w Olsztynie, a konkretnie w jaskini dolnej Zamku, zespół dr Urbanowskiego odnalazł narzędzia używane przez neandertalczyków.

- Okazało się, że jaskinia służyła nie tylko jako przyzamkowa, renesansowa spiżarnia. Wcześniej jako schronienie wykorzystywali ją neandertalczycy. Świadectwem świadczącym o ich pobycie są odkryte przez nas narzędzia - powiedział Polskiej Agencji Prasowej dr Mikołaj Urbanowski.

Odnalezione narzędzia pochodzą z czasów, kiedy neandertalczycy (Homo sapiens neanderthalensis) żyli na terenie Europy obok człowieka współczesnego (Homo sapiens sapiens). Wśród znalezionych w jaskini narzędzi są noże i zgrzebła sprzed ok. 40 tys. lat - zaznacza PAP.Jedna odpowiedź do “Sensacyjne znalezisko w Zamku w Olsztynie”

  1. rajek pisze:

    Sensacja archeologiczna w Olsztynie!
    Znaleziono wykaz zadań i kompetencji wicewójt 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *