zachmurzenie duże
niedziela
Sprzedawał ekogroszek…którego nie miał
16 listopada 2022 r. | 11:13
1

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 25-letniego mieszkańca Częstochowy, który oszukał kilkanaście osób na kwotę ponad 60 tys. zł. za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Częstochowianin oferował do sprzedaży ekogroszek i karty graficzne, których nie posiadał. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

mężczyzna w czerwonej kamizelce z kapturem na głowie siedzi przed komputerem
Policjanci z Częstochowy zwalczający przestępczość gospodarczą otrzymali zgłoszenia o oszustwie od 17 osób, które dokonały zakupów przez Internet. 9 klientów kupiło karty graficzne, a 8 ekogroszek. Łącznie stracili ponad 60 tysięcy złotych, a zakupionych produktów nigdy nie otrzymali. Policjanci zatrzymali do tej sprawy 25-letniego mieszkańca Częstochowy, który już wcześniej był karany przez inne jednostki Policji za podobne przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynika, że dotąd do sądów trafiło 20 aktów oskarżenia przeciwko 25-latkowi.

Już w lipcu br. policjanci z Częstochowy wpadli na trop 25-letniego oszusta. Usłyszał wtedy zarzuty oszustwa 3 osób przy sprzedaży kart graficznych. Jednak mimo to kontynuował swój przestępczy proceder, dodając do ofert sprzedaży ekogroszek. Kilka miesięcy później miał już na swoim koncie 17 kolejnych oszukanych w ten sam sposób osób. W ubiegłym tygodniu sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował, że młody oszust kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. /KMP w Częstochowie/Jedna odpowiedź do “Sprzedawał ekogroszek…którego nie miał”

  1. eNCePence pisze:

    Powinien teraz skorzystać z usług tego samego prawnika, z którego skorzystał nasz włodzarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *