zachmurzenie umiarkowane
20°
19°
sobota
fot. allegro
Sprzęt do nauki o sztucznej inteligencji trafi do olsztyńskich szkół
21 grudnia 2021 r. | 11:58
0

Gmina Olsztyn otrzymała środki z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w kwocie 252 300 zł na realizację programu „Laboratoria Przyszłości”. Jest to nowy program wsparcia dla szkół podstawowych.

Celem inicjatywy jest wspieranie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów zainteresowań związanych z tak zwanymi kierunkami STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). Od 1 września 2022 roku do każdej szkoły podstawowej znajdującej się na terenie naszej gminy trafi nowoczesny sprzęt, który pomoże uczniom w rozwijaniu ich pasji.

Każda szkoła otrzyma pulę pieniędzy, którą może wydać na dowolny sprzęt umożliwiający prowadzenie praktycznych zajęć z robotyki, programowania i wprowadzenia do nauki o Sztucznej Inteligencji, w tym takie urządzenia, jak drukarki 3D, gogle VR, sprzęt do nagrań, roboty edukacyjne, maty edukacyjne. Sprzęt będzie dostępny w wyposażeniu szkoły, nauczyciele będą mogli korzystać z niego prowadząc zajęcia. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *