bezchmurnie
Sterylizacja lub kastracji psów i kotów w Olsztynie
16 marca 2023 r. | 13:33

Miasto i Gmina Olsztyn dopłaca mieszkańcom połowę do zabiegów sterylizacji lub kastracji psów i kotów. Zachęcamy właścicieli zwierzaków do korzystania z dofinansowania.

Zabiegi są wykonywane przez gabinet weterynarii, z którym gmina podpisała umowę. Osoby zainteresowane mogą umówić się telefonicznie. Podczas wizyty należy wypełnić oświadczenie oraz pokryć połowę kosztów zabiegu. W ciągu roku z dopłaty można skorzystać dwa razy.

Akcja sterylizacji zwierząt realizowana jest w ramach „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt”.
Sterylizacja lub kastracja psów i kotów to zabiegi uniemożliwiające niechciany rozród tych zwierząt. To jeden z najważniejszych sposobów ograniczania problemu bezdomności psów i kotów.

Więcej szczegółów można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Olsztyn (Referat Ochrony Środowiska, tel. 34 328 50 77 w. 22). /UMiG/