zachmurzenie małe
14°
12°
poniedziałek
Światłowód w gminie Olsztyn
19 lutego 2021 r. | 12:50
0

Urząd Gminy Olsztyn poinformował, że niebawem mieszkańcy gminy Olsztyn uzyskają dostęp do Internetu światłowodowego.

Wszystko za sprawą współfinansowanego ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W jego ramach na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji spółki FIBEE I oraz FIBEE IV wybudują otwartą sieć światłowodową, która udostępniona będzie zarówno odbiorcom detalicznym jak i lokalnym oraz ogólnopolskim dostawcom usług światłowodowych (Internet i telewizja cyfrowa).

Zadanie inwestycyjne pod nazwą „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach w podregionie częstochowskim” zostanie zrealizowane w dwóch etapach. Pierwszy, dzięki któremu dostęp do Internetu zyskają Mieszkańcy części Olsztyna, Bukowna, Turowa i Przymiłowic, zrealizowany zostanie do końca maja tego roku. II etap będzie miał charakter uzupełniający, a dotyczące go szczegóły poznamy za kilka miesięcy. /UG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *