zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
wtorek
Tauron
Tauron zmodernizował oświetlenie uliczne w Olsztynie
21 września 2022 r. | 13:11
2

Taniej za energię elektryczną zapłacą samorządy, które zdecydowały się na wymianę oświetlenie na swoim terenie. Koszt oświetlenia to średnio aż 60 proc. wszystkich wydatków ponoszonych przez samorządy z tytułu zużycia energii elektrycznej. TAURON zakończył inwestycje w gminach Pietrowice Wielkie, Olsztyn i Ogrodzieniec.

Samorządowcy coraz częściej decydują się na modernizację sieci oświetleniowych, zastępując energochłonne oprawy sodowe efektywnymi ledami. TAURON zastąpił w gminach Pietrowice Wielkie, Olsztyn, Ogrodzieniec trzy tysiące energochłonnych opraw sodowych, nowoczesnymi i energooszczędnymi oprawami ledowymi. W Olsztynie do utylizacji trafiło 820 przestarzałych opraw sodowych, zużywających rocznie około 300 MWh energii elektrycznej. Po modernizacji gmina zapłaci jedynie za 120 MWh. /Tauron/2 odpowiedzi na “Tauron zmodernizował oświetlenie uliczne w Olsztynie”

  1. kozioż pisze:

    Olsztyn to akurat zły przykład jeżeli chodzi o oszczędzanie energii. Lampy świecą się nawet na drogach, którymi nikt nie jeździ. Patrz ul. Szeroka w Przymiłowicach – co na to panowie radni Celeban i Kotwa?), To w ogóle kuriozum, bo tam lampy zaczynają się nie od początku drogi, ale po jakimś czasie, bo jeden okoliczny cwaniak chciał oczywiście miliony dolarów za wykupiony kawałek gruntu.
    Rynek w Olsztynie świeci się jak Las Vegas, a w święta to już się nie mówi (założę się, że uwielbiający blichtr Kucharski nie zrezygnuje z lampek i świerka za grube tysięce). Kościół, kiedyś zamek, koncerty szarpidrutów… Ile to wszystko pochłania energii?

  2. EM pisze:

    Jest wiele mankamentów że aż trudno je wszystkie wymienić . Poza tym nie ma po co . Gdyby w gminie był gospodarz reagujący na trafne pomysły , byłby jakiś sens .Niestety taka sytuacja w naszym przypadku nie ma miejsca . Władza zajmuje się innymi ważnymi dla siebie geszeftami mając mieszkańców bardziej w tylnej części .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *