zachmurzenie małe
14°
12°
poniedziałek
fot. UG Olsztyn
Trening OSP Olsztyn na wysokości
07 września 2021 r. | 12:09
0

Ochotnicy z jednostki OSP Olsztyn w terminie 6-9 września br. biorą udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wysokościowego. Prowadzą je strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego JRG Radzionków oraz Wojskowej Straży Pożarnej Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Trwają ćwiczenia z zakresu ewakuacji osób poszkodowanych z przestrzeni trudno dostępnych, poza zasięgiem tradycyjnych urządzeń ratowniczych, jak np.: skał, jaskiń, studni i elektrowni wiatrowych, z wykorzystaniem technik linowych. Specjalistyczne jednostki z Radzionkowa i Lublińca doskonalą swoje umiejętności na terenie gminy Olsztyn podczas zgrupowania szkoleniowo-kondycyjnego, dzięki czemu strażacy z Olsztyna mogą wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach i skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia. /UG/

fot. UG Olsztyn

fot. UG OlsztynDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *