słabe opady deszczu
poniedziałek
Urząd Miasta i Gminy w Olsztynie zamknięty dla petentów
24 stycznia 2022 r. | 12:24
2

Od dziś do odwołania Urząd Miasta i Gminy w Olsztynie zamknął się dla mieszkańców. Wszelkie sprawy można załatwić tylko telefonicznie lub elektronicznie. To spore utrudnienie dla starszych mieszkańców gminy.

Poniżej komunikat urzędu w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI
Od poniedziałku, 24 stycznia 2022 r. do odwołania zawieszona zostaje bezpośrednia obsługa Mieszkańców w Urzędzie Miasta i Gminy Olsztyn. Nie oznacza to, że urząd nie będzie pracować. Urzędnicy będą obsługiwali Państwa, ale w trybie zdalnym – przez Internet oraz telefonicznie. Ma to związek z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Olsztyn oraz pracowników urzędu, apelujemy o ograniczanie osobistych wizyt w urzędzie. Prosimy, aby w każdej sprawie w pierwszej kolejności skontaktować się telefonicznie lub mailowo z odpowiednim urzędnikiem, który poinformuje o dalszej ścieżce postępowania. Kontakt telefoniczny lub mailowy, w wielu przypadkach wystarczy, by załatwić swoją sprawę. Pomocny będzie również serwis obywatel.gov.pl, dzięki któremu można wysyłać dokumenty drogą elektroniczną.
Jedynie Urząd Stanu Cywilnego będzie obsługiwał interesantów bezpośrednio, ale też w ściśle wyznaczonej strefie i w ograniczonym zakresie. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty w USC telefonicznie lub mailowo, dane kontaktowe–tel.343285077w.24,
e-mail: wbogdanowicz@olsztyn-jurajski.pl , mplatek@olsztyn-jurajski.pl

 

Informacje związane z zawarciem małżeństwa będą udzielane tylko telefonicznie i mailowo. Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast pozostałe wnioski np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, o zmianę imienia i nazwiska, o sprostowanie lub uzupełnienie aktów stanu cywilnego można składać listownie lub przez platformę obywatel.gov.pl (dla osób posiadających profil zaufany – patrz poniżej).

ZADZWOŃ, NAPISZ MAILA, SPRAWDŹ W INTERNECIE

Wiele spraw urzędowych można załatwić przez Internet. Na portalu www.olsztyn-jurajski.pl w zakładce https://www.olsztyn-jurajski.pl/kategorie/urzad_online_1 mieszkańcy mogą znaleźć karty informacyjne z opisem poszczególnych spraw. Dostępne w sieci druki, formularze i wnioski wystarczy wydrukować i wypełnić, a następnie wysłać do urzędu, bez konieczności osobistej wizyty w placówce. Jeśli chcemy zapytać o szczegóły naszej sprawy, w pierwszej kolejności zadzwońmy lub wyślijmy maila do urzędu zamiast przychodzić osobiście.

 2 odpowiedzi na “Urząd Miasta i Gminy w Olsztynie zamknięty dla petentów”

  1. PGock pisze:

    TK zawsze był niedostępny dla mieszkańców, przynajmniej od pewnwgo czasu. Bał się spojrzeć prawdzie w oczy. Taki to ,, wielki burmistrz”.

  2. Tonny Olsztyński pisze:

    Jezeli Gmina jest niedostępna dla mieszkańców, to może pracownicy Gminy będą robić zakupy w sklepach przez telefon lub oglądać półki w sklepie przez np. mesengera. Co Wy na to ?
    A do samwgo burmistrza się dostać ? To już trzeba nie lada wyczynu ! Propunuje również aby robić fryzury zdalnie u fryzjera, oczywiście pracownicy Gminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *