zachmurzenie duże
16°
15°
poniedziałek
W czwartek sesja w sprawie podwyżek podatków
20 października 2023 r. | 12:12
14

W czwartek, 26 października w urzędzie miejskim w Olsztynie odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Olsztynie w sprawie podwyższenia podatków na 2024 rok.

Początek o godz. 13:00.

porządek obrad:
1. Otwarcie obrad XXXVI Sesji Rady Miejskiej i stwierdzenie jej prawomocności
2. Przyjęcie proponowanego porządku obrad
3. Przyjęcie protokołu z obrad XXXV sesji
4. Powołanie Komisji uchwał i wniosków
5. Sprawozdanie z pracy Burmistrza w okresie międzysesyjnym
6. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie działki nr 2639/3, położonej w miejscowości Olsztyn (druk nr: 367)
7. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Miasto i Gminę Olsztyn własności nieruchomości, położonej w obrębie ewidencyjnym Bukowno w gminie Olsztyn (druk nr: 368)
8. Podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy - drodze wewnętrznej w miejscowości Olsztyn (druk nr: 369)
9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia "Rocznego Programu Współpracy Miasta i Gminy Olsztyn z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2024" (druk nr: 370)
10. Podjęcie uchwały w sprawie podatku od nieruchomości na 2024 rok (druk nr: 371)
11. Podjęcie uchwały w sprawie opłaty targowej (druk nr: 372)
12. Podjęcie uchwały w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Olsztyn na lata 2023-2030 (druk nr: 373)
13. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Miasta i Gminy Olsztyn
na 2023 rok (druk nr: 374)
14. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Częstochowskiemu (druk nr: 375)
15. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru ławników na kadencję w latach 2024-2027 (druk nr: 376)
16. Sprawy różne i bieżące, wolne wnioski
17. Zamknięcie obrad XXXVI Sesji Rady Miejskiej w Olsztynie.

PAWEŁ GĄSIORSKI14 odpowiedzi na “W czwartek sesja w sprawie podwyżek podatków”

 1. wyborca pisze:

  Wszyscy zgodnie podniosą rączkę, bo tak wójt każe.
  A za kilka miesięcy podziękujemy im za to w wyborach 😉

  • Tomek Matczak pisze:

   Oczywiście że wszyscy. Potem okazujmy im listę z imienia i nazwiska kto, jak głosował . Trzeba podziękować nie tylko im , ale także p . Kucharskiemu.

   • wyborca pisze:

    Właśnie jak się boję, że znowu sitwa z Gazety Wyborczej wygra. Nie ma realnej opozycji. Ludzie się mało interesują życiem gminy, nie wiedzą o wałkach. Pójdą głosować na niego na zasadzie: “A bo takie ładne balony latają”. Założe się, że wystawi Kucharski jakiegoś słupa dla pozorów demokracji. Ale na razie nie widać konkurencji, a wybory blisko.

    • Tomek Matczak pisze:

     Dlatego trzeba już pomyśleć o kandydacie . Obecni radni , to są marionetki p .Kucharskiego. W rzeczywistości, pobierają diety za nic . Głosują zgodnie z wolą p. Kucharskiego . Szczerze nie wszyscy już dają się na te tanie chwyty. Radnym to zalezy na dietach, ale jak przyjdzie zamienić merytorycznnie zdanie , to z tym mają kłopot. Jezeli, chcemy naprawdę zmian to się nie poddawajmy . Gmina wyga już przewietrzenia .

     • wyborca pisze:

      No jak radny K**t*a się popisał przecież stwierdzeniem, że, cytuję “nie wie, za czym głosował” (to była głośna sprawa na tym portalu) to myślę, że potrzeba zmian…

     • Autochton pisze:

      Idea piękna ale utopijna . Nie będzie poważnego kandydata . Skąd wiem ?. Szukałem takiego i znalazłem . Niestety , obecne dochody kandydata są ,, inne ” , więc musiałby pracować społecznie . Jednak najważniejszą przeszkodą jest nieskazitelna uczciwość , która nie pozwala na pracę w takim środowisku . Tak więc wszelkie dywagacje o nowym burmistrzu nie mają sensu . Taki klimat .

      1
      1
     • mieszkaniec pisze:

      @Autochton Potrzebna jest osoba, która nie będzie się bała ruszyć tego Olsztyńskiego układziku stanowisk, osoba która nie siedzi w tym bagnie. Najważniejsze był to ktoś uczciwy. Wynagrodzenie które otrzyma też nie jest niskie, wręcz przeciwnie. PS nie ma osób nieskazitelnych, najważniejsza uczciwość wobec mieszkańców.

     • Autochton pisze:

      To przykre że oceniasz wszystkich według własnej percepcji . Odnośnie wynagrodzenia to faktycznie w tym przypadku rozchodzi się tylko o jedno zero .

      1
      3
     • mieszkaniec pisze:

      @Autochton Percepcja nie ma tu znaczenia, takie jest życie, nawet najbardziej uczciwy ma na sumieniu drobne grzeszki, nieskazitelni tylko w marzeniach, najważniejsza jest uczciwość wobec mieszkańców tej gminy. Osoba taka otrzyma bardzo duży kredyt zaufania i z niego będzie się musiała wywiązać. Przypuszczam, że podobnie jak Ty nie znoszę cwaniactwa, kombinatorstwa dziwnych układzików, oszustwa. Dla obecnej kliki olsztyńskiej najważniejsze jest trwanie przy korycie, nie liczą się z mieszkańcami. Popatrz co się dzieje w szkole, nepotyzm pełną gębą i nie tylko, w gminie wręcz rody urzędnicze, jak ktoś napisał na tym portalu. Z tym należy skończyć, działanie władz ma być transparentne.

     • Autochton pisze:

      No cóż ,dyskusja jałowa i nie na temat . Ja spotkałem na mojej drodze bardzo wiele ludzi bez skazy . Na terenie gminy również , w samym Olsztynie niekoniecznie . Życzę poznania takich ludzi , co z całą pewnością zmieni twój ponury ogląd świata . POTRZEBA WIARY .

      0
      3
   • ThomasCook pisze:

    I jak tam głosowanko, było zaskoczenie czy nie?

 2. Tomek Matczak pisze:

  Zobaczymy kto zagłosuje za podwyższeniem podatków. Wtedy też będzie wiadomo , kto jest bezwolną kukiełka burmistrza . Zresztą tam cała rada głosuje zgodnie i popiera ,, słońce jury ” 🤣

  • Zamieszkały pisze:

   @ Autochton Czyli środowisko , w każdym calu nieuczciwe 🤔

   • Autochton pisze:

    Pisanie czy gadanie nie ma żadnego znaczenia . Pewne rzeczy się widzi lub się nie widzi . W tym przypadku ja widzę wszystkie zagrywki wybrańców naszych. Widzę bezczelne działanie ,widzę jego cel i bardzo mnie to smuci . Dokładnie będzie widać 26-10-2023 o godzinie 13.00 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *