zachmurzenie małe
14°
12°
poniedziałek
W gminie Olsztyn bez zmian – przewidywania wyborcze
05 kwietnia 2024 r. | 17:56
3

W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać nowego burmistrza, radnych miejskich, radnych powiatowych oraz radnych sejmiku województwa śląskiego.

W ocenie redakcji w gminie Olsztyn burmistrzem zostanie Tomasz Kucharski. Mimo ciekawej kampanii, Krzysztof Stępień nie wygra, ale to będzie doskonała "zaliczka" przed wyborami za 5 lat.

W wyborach do Rady Powiatu Częstochowskiego mandaty powinni wziąć następujący kandydaci: Adam Markowski (Prawo i Sprawiedliwość), Danuta Tomza (Trzecia Droga) i Grzegorz Sitak (Koalicja Obywatelska) i Monika Kosielak (KWW Wspólnota Samorządowa) - o ile jej komitet wejdzie do rady.

W wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego mandaty "powędrują" do: Mariusza Trepki (Prawo i Sprawiedliwość), Stanisława Gmitruka (Trzecia Droga), Eweliny Balt (Lewica) i Bartłomieja Sabata (Koalicja Obywatelska).

Wybory samorządowe odbędą się już w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7:00 - 21:00.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “W gminie Olsztyn bez zmian – przewidywania wyborcze”

 1. majaigucio pisze:

  Z tego co widzimy to nie wszystkich kandydatów ujęto w tym rankingu do rady powiatu

 2. Jas pisze:

  Piłka w grze , głosujesz decydujesz. Zmiany są konieczne to oczywiste . Pamiętaj wszystko przed oficjalnymi wynikami tak naprawdę to wróżenie z fusów . Pamiętaj każdy głos na wagę złota , ty decydujesz. Chcesz zmian nie bądź bierny . Zaproś tatę , mamę , babcie , dziadka . wnuczkę , wnuka. idź na wybory zagłosuj to Wy decydujecie , nie oddawaj swoich marzeń pragnień komuś innemu byś nie poczuł sie rozczarowany .

  5
  1
 3. Jas pisze:

  Park Narodowy
  W mojej ocenie wygląda to tak,
  Tomasz Kucharski już dopuścił sobie swoje tereny w Biskupicach pod budowę hoteli i pensjonatów .
  Jeżeli T. Kucharski jest zwolennikiem tworzenia Parku Narodowego gminy , to utworzenie Parku Krajobrazowego skutecznie uniemożliwi mieszkańcom realizacji różnych inwestycji poprawiających ich byt.
  Tym samym obecny burmistrz T. Kucharski wyeliminuje konkurencję dla przyszłych jego planów budowy hoteli i pensjonatów , bo chyba po to dopuścił sobie te tereny by to budownictwo realizować .
  T. Kucharski nie określił się jednoznacznie , że – tak jestem przeciwko powstaniu Parku Narodowego,

  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *