ulewy
20°
19°
piątek
We wtorek głosowanie w sprawie podwyżki za odbiór śmieci!
01 lipca 2022 r. | 12:48
16

We wtorek 5 lipca radni Rady Miejskiej w Olsztynie, na wniosek Burmistrza Tomasza Kucharskiego, podejmą uchwałę w sprawie nowej opłaty za odbiór śmieci.

Mieszkańcy dotychczas płacili za odbiór śmieci segregowanych 29 zł, a niesegregowanych 58 zł.

Od sierpnia 2022 roku będzie to odpowiednio 33 zł i 66 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKI16 odpowiedzi na “We wtorek głosowanie w sprawie podwyżki za odbiór śmieci!”

 1. A będzie jeszcze drożej pisze:

  Macie koziarze swoje miasto…

  5
  1
  • eNCePence pisze:

   Paliwo drogie, to do lasu nie opłaca się wywozić. Ale jako zaminnik do drogiego węgla jak znalazł 😀 no i w kasie 4 osobowej rodziny zostaje 132 ziko. A swoją drogą, ciekawe czy Miasto za swoje śmieci też płaci, za te z urzędu i te wspólne? Czy to mieszkańcy dorzucają się do puli?

   • olsztynek pisze:

    Jakoś nigdzie w BIP-ie nie można doszukać się uchwały ani żadnej informacji ileż to gmina wydaje na wywóz nieczystości własnych, i ile wydaje za śmieci zostawione przez przyjezdnych. Więc jak sądzę to mieszkańcy pokrywają całościowo te TONYYYY któreż to zakład odbiera.
    Wielka ulga 3 zeta za kompostownik, a jeżeli ktoś dom ogrzewa gazem czy pompą ciepła to i tak za odbiór popiołu dokonuje opłaty. WSTYD PANIE BURMISTRZU jeżeli Pan wie co to takiego.

 2. Kupadupa pisze:

  Miało nie być podwyżek, bo gmina miała sfinansować podniesienie opłat z wewnętrznych środków. Ale że w międzyczasie radni i pseudoburmistrz przyznali sobie maksymalne podwyżki to brakło kasy na śmieci. Brawo gospodarzu!

 3. Lik pisze:

  Nie ma już siły

 4. Lik pisze:

  Nikt władzy nie podskoczy

 5. mariusz_paradowicz pisze:

  Dlaczego np. w miesiące letnie wywozi się popiół, którego nikt nie produkuje tyle, co w zimę? Dlaczego 2x wywozi się bio w niektóre miesiące letnie (lepiej robić to np. na jesień, kiedy spadają liście, albo na wiosnę, kiedy jest sucha trawa)? Dlaczego 2x wywozi się w niektóre miesiące kosz zmieszany? Przecież gdyby nie robić tych niepotrzebnych kursów, to byłoby taniej. Ale w tej gminie nikt nie myśli o niczym…

 6. Wrc pisze:

  W sezonie letnim wywozi się śmieci zmieszane dwa razy bo przyjeżdża więcej turystów po których trzeba posprzątać. Niestety niesie to za sobą koszty które ktoś czyt. mieszkańcy muszą pokryć. Więc sprzątając po turystach na koszt mieszkańców przejadą też śmieciarki po wsiach dla dobrej zmyłki. Ciekawa jestem czy gmina segreguje odpady po turystach w celu zmniejszenia kosztów czy też wszystkie do jednego worka. Czy mieszkaniec latem produkuje więcej odpadów niż zimą – wątpię, nie pisząc już o wystawianiu koszy z popiołem.

  • eNCePence pisze:

   Wie ktoś po ile teraz w skupię butelki po winie stoją? Bo może mieszkańcy choć trochę się odkuja bo podwyżkach śmieci 😋
   Tak się zastanawiam, jaki sens ma zwoływanie Rady, skoro i tak radni się zgodzą na wszystko co Burmistrz zaproponuje- po co ta szopka?

 7. EM pisze:

  Szanowni współmieszkańcy przecież to my wybraliśmy tę radę . Jej marność jest emanacją naszej rozwagi i dbałości o naszą wspólnotę . Śledziłem przebieg dzisiejszej sesji i teraz mam odruchy wymiotne . Recepta jest jedna , tylko stworzenie społecznej struktury , która będzie zdolna wyłonić właściwych kandydatów na radnych może przywrócić normalność w naszej gminie , czego sobie i wam życzę .

  • Tutejszy pisze:

   Zgadzam się z tym to My wybralismy te rade. Apel ,Jest taki, aby w najblizszych wyborach pokazać im ich miejsce i wybrac ludzi kompetentnych a Kucharskiego odeslac do jego korzeni czyli michnikowej gazeciny oraz rozliczyc go z jego wałów.

  • Jozin z Bazin pisze:

   Trzeba Tomaszowi przyznać, że potrafi rządzić chyba Machiavellego czytał. Wicewójt – pani Haladyj nie dziwota że pan Haladyj wypuszcza artykuły pochwalne w wyborczej z częstotliwością ruskiej pepeszy. Pani Haladyj natomiast niczym kardynał Richelieu znienawidzona przez lud Paryża ale Olsztyński Ludwik chwalony bo on przecież o niczym nie wie, zawsze grzeczny dzień dobry powie i rękę poda. A radni jak to radni bronią Ludwika własną piersią bo jak król padnie to i niteczki powiązań i profitów się pozrywają. Longue vie au Roi!

 8. EM pisze:

  Cz miła listonoszka dostarczyła ci już nowe rachunki za wywóz śmieci , zanieś je radnemu na którego głosowałeś . Zobaczymy czy ci dołoży bo jego stać .

 9. EM pisze:

  Jeżeli teraz odpuścimy radnym i nie poczują naszego gniewu to przyszłoroczne podatki nas wykończą . Klika sobie je umorzy a my będziemy piszczeć i płacić .. Najgorsze że na własne życzenie i przez własne zaniedbanie i brak asertywności .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *