zachmurzenie duże
-0°
-3°
środa
fot. UG Olsztyn
Zamiast dać pieniądze na wymianę źródeł ciepła dla mieszkańców, gmina stawia czujniki jakości powietrza
01 czerwca 2021 r. | 11:41
0

Urząd Gminy Olsztyn bardzo dużo robi, by mieszkańcy gminy wiedzieli, że na jej terenie powietrze nie jest za dobrej jakości. Urząd, zamiast pomóc mieszkańcom w wymianie pieców i zamontowanie fotowoltaiki z dofinansowania, woli stawiać urządzenia do pomiarów jakości powietrza.

To wspaniała inicjatywa, ale może lepiej jest wspomóc mieszkańców poprzez różnego rodzaju programy ekologiczne, by mogli zakupić za 20 proc. wartości np. fotowoltaikę lub pompę ciepła, czy za 10 proc. wartości wymienić piece na bardziej ekologiczne? Owszem, są programy rządowe, ale może gmina uruchomi coś własnego z duża "porcją dofinansowania"?

Niemniej jednak, kolejne urządzenia monitorujące stan powietrza stanęły w: Olsztynie, Przymiłowicach, Biskupicach, Turowie, Zrębicach i Kusiętach. Tylko co z tego wyniknie?

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *