zachmurzenie duże
14°
13°
niedziela
Zarzuty dla Wójta Gminy Olsztyn Tomasza K. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności
30 kwietnia 2021 r. | 11:06
24

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie prowadzi śledztwo w sprawie mającego w okresie od kwietnia 2018 roku do maja 2020 roku, złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych w zakresie posiadanych nieruchomości przez Wójta Gminy Olsztyn.

W toku postępowania prokurator przedstawił Wójtowi Tomaszowi K. zarzut złożenia w okresie od 2018 roku do 2020 roku fałszywych oświadczeń majątkowych, poprzez zatajenie posiadania gospodarstwa rolnego, nabytego w maju 2017 roku oraz zarzut nadużycia funkcji, polegający na nie wyłączeniu się od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru, na którym znajduje się zatajona nieruchomość.

Za pierwsze przestępstwo z art. 233 §1 kodeksu karnego grozi Tomaszowi K. do 8 lat pozbawienia wolności, za drugie z art. 231 §1 i §2 kodeksu karnego do 10 lat pozbawienia wolności.

Według informacji przesłanej przez Prokuraturę, przesłuchany w charakterze podejrzanego Wójt Tomasz K. nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień.

Jeszcze w październiku 2020 roku na pytanie dotyczące korekt do oświadczeń majątkowych, które nastąpiły już po rozpoczęciu czynności przez Prokuraturę, K. przesłał nam komentarz do całej sytuacji.

"W składanych przeze mnie oświadczeniach majątkowych wykazałem wszystkie składniki mojego majątku, a nawet więcej. I tego właśnie dotyczyła złożona przeze mnie korekty w sierpniu tego roku."

Wójt Tomasz K. to znany w regionie i często nagradzany włodarz gminy Olsztyn. Przed objęciem funkcji wójta, był dziennikarzem Gazety Wyborczej.

PAWEŁ GĄSIORSKI24 odpowiedzi na “Zarzuty dla Wójta Gminy Olsztyn Tomasza K. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności”

 1. Ank pisze:

  a jeszcze tyle działek zostało do sprawdzenia

  79
  5
  • Stachu pisze:

   Łoj tom sie chłopa czepiata, daj ta mu w spokoju do emeytury na stanowisku dociongnąć, gdzie on teraz biedny pójdzie? A tu najwazniejsze te lata łostatnie składkowe som. Ludzie to takie zawistne. A te koziarze to najbardziej. Jak ze Stempnim sie bił ło stołek to mówił, że bogaty i nie bydzie kradnoł. No to prawie dobrze tylko nie ta kolejność, jemu chyba chodzilo że bydzie bogaty ja nakradną.

   19
   3
   • Ank pisze:

    a co z działkami szanownej małżonki?

    30
    4
   • Stachu pisze:

    A i jeszcze jedno tak szybko(bo trza iść wydoic krasule) ja za wojtem żem jest bardzo ino taka jedna sprawa. Bo w tej gminie to sie tak pozamykały, że co idę to im w szparke muszem wpychać co tam mom. Zasadniczo primo to lubie, ale nie jak się wszystkie patrzom jak wpychom. Po drugie primo to ino 15.30 stuknieto korony juz ni ma i grzecznie w kolejce po zskupy stoją jak w czasie roboty zrobić nie zdążyły

    8
    4
 2. wybiorczyk pisze:

  A był taki Amerykański, taki kolorowy. Wszystko to lans pod publike.

  24
  5
 3. Sabała pisze:

  Wieść gminna niesie, że podobno też jakieś tereny zostały zakupione w Biskupicach (pewnie nje na siebie, mówili, że na radcę) potem podzielone, z pola przekształcone na budowlane … tak się robi interesy, co tam marna pensja. Jak mawiał klasyk “toż to psie pieniądze”. Ale przekształcenie działek w Olsztynie blokuje się jak tylko można-podaż nie może być za duża bo te w Biskupicach nie pójdą.

  23
  4
  • Karliński pisze:

   Bo to profesorską głowę trzeba mieć, spodziewałbym się po matematyku, że takie kalkulacje potrafi ale że polonista?

   13
   4
  • Zielnik pisze:

   Takie psie pieniądze że podobno szanowna małżonka przetarg na obsługę toalet kolo Spichlerza wygrała. Facet nie ma litości sam w garniturze i krawacie, a biedna Pani Beata w fartuchu i ze szczotką

   13
   5
 4. Loki pisze:

  Nadszedł w końcu twoj czas heheh

  15
  2
 5. Loki pisze:

  To za oczyszczalnie przyjacielu

  18
  4
  • Krucafix pisze:

   Tak to jest jak się z Sita… zadziera. Poorzedniemu też się wydawało że może mieć swoje zdanie to osadził Kucharskiego. Taki lokalny King wróć wójtmaker

   11
   4
 6. odp pisze:

  Proszę sprawdzić jeszcze działki żony i jak był zmieniany plan zagospodarowania w związku z nimi

  26
  2
 7. anna pisze:

  Tak łatwo kogoś zmieszać z błotem . Nikt nie pamięta wtedy dobrego, tylko wszyscy nagle specjalizują się w prawie karnym. Panie Tomaszu, proszę się trzymać

  5
  14
  • Loki pisze:

   Anna to jest zlodziej jeszcze więcej dowod będzie tak jak mu obiecałem

   7
   1
  • Krucafix pisze:

   No ale przecież nie za dobre uczynki są zarzuty tylko za złe więc w czym problem. Za to czynienie dobra był też przecież ponadprzeciętnie dobrze wynagradzany. Jeśli prawdą są doniesienia o działkach to jest to co najmniej nieetyczne a pewnie coś wiecej skoro skutki tych działań się zataja w oswiadczeniach. Jeśli prawdą jest wygranie przez małżonkę przetargu na obsługę toalet (czy one nie są mieniem gminnym) to to również jest nieetyczne. Coś dużo tej nieetycznosci jak na uczciwego człowieka.

   12
   1
 8. Obiektywny pisze:

  Wójt Tomasz Kucharski to człowiek, który wiele dobrej energii i serca wkłada w rozwój naszej gminy. Przez ostatnie lata Olsztyn stał się prawdziwą perełką. To bardzo uczciwy człowiek.

  1
  19
 9. Doris pisze:

  Jak zwykle czepiają sie pracowitego porządnego człowieka . Nie ma takiej możliwości zeby każdemu dogodzić wiec zawsze znajdzie sie jąkać złośliwa postać . Prace wójta widac na bieżąco i nikt nie moze tego zarzucić bo sie chłop stara . Bądźcie obiektywni

  1
  14
  • Krucafix pisze:

   No i ponieważ nie da się wszystkim dogodzić postanowił dogodzić przynajmniej sobie i elitom ze swojego otoczenia.

   25
   1
 10. Jan Kowalski pisze:

  Jaka rada gminy taki Obajtek…

  7
  1
 11. jaceq_trąbalski pisze:

  Cóż, czyli głośna sprawa z przekształceniem Olsztyna w miasto była zasłoną dymną dla afery z Wójtem. Najwięcej politycznie wg mnie stracił radny Romański, który tak się w to angażował. Szkoda, bo z tego całego grona wyglądał na najbardziej ogarniętego i doświadczonego. Ale możliwe, że został wykorzystany. Jakkolwiek jest, “umiastowienie Olsztyna” to łabędzia pieśń obecnego Wójta.

 12. jurek pisze:

  Zajrzyjcie do biuletynów kto tam skakał najbardziej koło Wujta Kucharskiego, organizował festyny itp. Klaskali mu, szczególnie taki jeden aktywista ZxxxA. I was zrobił bez mydełka, bo ziemie waszych dziadków Kucharski posprzedawał swoim koleszkkom i sam sie nahapał. Zobaczcie kto mieszka na Biskupicach Nowych i ma tam działki. To środowisko jest związane z Kucharskim, częstochowską Gazetą Wyborczą,, lekarze, artyści. Wszystko kólko znajomych wójta , a ze wójtowa to żona redaktora GW kułko się zamyka.0

 13. Niezależny pisze:

  Rada gminy cczasu rozpatrzenia sprawy przez sąd powinna odsunąć od rzadzenia wójta.
  Powinien iść na L4 czy na urlop, ważne aby nie wykonywał zadań służbowych, bo zarzuty związane są z pełnieniem funcji wójta.

 14. Golum pisze:

  Jak? Teraz? Kiedy takie przetargi przed Gminą – trzeba je samemu dopilnować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *