zachmurzenie umiarkowane
21°
19°
sobota
Złodzieje złapani na gorącym uczynku
18 listopada 2021 r. | 11:15
0

Policjanci z Olsztyna zatrzymali na gorącym uczynku cztery osoby, które usiłowały wyciąć katalizator z pojazdu zaparkowanego na parkingu leśnym. Osoby w wieku od 19 do 31 lat usłyszały już zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia. Apelujemy o bardzo uważne wybieranie miejsca do parkowania swojego samochodu. Ruchliwy i dobrze oświetlony teren jest najlepszy. Staraj się korzystać z parkingów strzeżonych, unikaj zostawiania pojazdu w miejscach odludnych i na nieoświetlonych parkingach.

Złodzieje działają przede wszystkim po zmroku i w miejscach, gdzie istnieje niskie ryzyko, że zostaną zauważeni. Najczęściej wybierają miejsca mało uczęszczane, oddalone od skupisk ludzi i słabo oświetlone. Tak było i tym razem. W ubiegłą niedzielę, tuż przed północą policjanci z Olsztyna patrolowali Skowronów, gdy na parkingu leśnym zauważyli 2 zaparkowane tam samochody i 3 podejrzanie zachowujące się osoby. Gdy podjechali bliżej zauważyli kolejną osobę, która usiłowała ukraść katalizator z jednego z pojazdów. Był to 20-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego, który na spotkanie z policjantami wyszedł spod samochodu w kominiarce. Pozostałe osoby w wieku 19, 20 i 31 lat to mieszkańcy powiatu myszkowskiego i zawierciańskiego. Mundurowi znaleźli przy nich narzędzia, którymi posługiwali się podczas kradzieży katalizatorów, Niedoszli złodzieje zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. We wtorek, 16 listopada, usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży katalizatora. Grozi im za to do 5 lat pozbawienia wolności.

W związku z tym, że w ostatnim czasie nasiliły się kradzieże katalizatorów, apelujemy do właścicieli i użytkowników pojazdów, by bardzo uważne wybierali miejsca do parkowania swojego samochodu i powiadamiali służby w przypadku zauważenia obcych podejrzanie zachowujących się osób w okolicy parkingów. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *