zachmurzenie umiarkowane
15°
15°
poniedziałek
fot. MPK
Zmiany w rozkładzie jazdy MPK
29 lipca 2021 r. | 12:01
0

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Częstochowie informuje, że od niedzieli 1 sierpnia zmieni się obsługa komunikacyjna Częstochowy z gminą Olsztyn. Zostaną też wprowadzone zmiany na liniach 23, 27, 28, 31 i 32.

Linie nr 23 i 27 – trasy w centrum zostaną przedłużona przez aleję Wolności i II Aleję Najświętszej Maryi Panny do centrum przesiadkowego przy ul. Piłsudskiego.
Linia nr 28 – zostanie wprowadzona korekta godzin kursów w porze wieczornej, ułatwiająca skomunikowanie z Zawodziem.
Linia nr 31 – zostanie skrócona do relacji CMENTARZ KOMUNALNY – PIŁSUDSKIEGO, a jednocześnie wycofana z odcinka od Dworca PKS do Kręciwilka, gdzie zastąpi ją nowa, wzmocniona linia nr 58.
Linia nr 32 – zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy w godzinach porannych oraz w obu kierunkach dodatkowy przystanek REJTANA, na wiadukcie w ciągu Alei Pokoju.
Linie nr 57, 59 i 67 – linie zostają zlikwidowane.
Linia nr 58 – w dotychczasowej postaci zostanie zlikwidowana, a następnie uruchomiona w nowej relacji: DWORZEC GŁÓWNY PKP – al. Wolności – al. Niepodległości – al. Wojska Polskiego – Bugajska – Kręciwilk – Odrzykoń – OLSZTYN RYNEK.

Na terenie gminy Olsztyn, a w szczególności na rynku, autobusy linii nr 58 będą skomunikowane z busami linii 581, 582, 583, 584 oraz 585, stanowiącymi wewnętrzną, bezpłatną komunikację w gminie Olsztyn.

W ramach linii nr 58 będą również wykonywane kursy skrócone do Kręciwilka, aby wzmocnić komunikację dla mieszkańców okolic ulicy Bugajskiej, natomiast w gminie Olsztyn wybrane kursy będą obsługiwać dodatkowo Os. Pod Wilczą Górą, a kurs wieczorny – Kusięta.
Ze względu na przebudowę alei Wojska Polskiego, na odcinku trasy od Estakady/C.H. Jagiellończycy do przystanku BUGAJSKA, nie będą obowiązywały przystanki pośrednie.

Na linii nr 58 na odcinku DWORZEC GŁÓWNY PKP – KRĘCIWILK będą obowiązywały bilety miejskie, w gminie Olsztyn – podmiejskie. /MPK/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *