zachmurzenie duże
-0°
-3°
środa
fot. MPK
Zmiany w rozkładzie jazdy MPK!
16 listopada 2020 r. | 12:37
0

W związku z decyzją Rządu RP o zamknięciu szkół i wprowadzeniu kolejnych ograniczeń, od 16 listopada (poniedziałek) komunikacja miejska w Częstochowie i gminach przyległych będzie do odwołania kursować wg rozkładów wakacyjnych.

Modyfikacja rozkładu wprowadzana przez częstochowski MZDiT wynika przede wszystkim ze zmiany struktury grup pasażerów podróżujących środkami MPK - po ponownym wprowadzeniu przez Rząd RP zdalnego nauczania dla wszystkich uczniów. Z komunikacji miejskiej, podobnie jak w wakacje, w znikomym stopniu korzystają aktualnie dzieci i młodzież, a w większym - dojeżdżający do pracy dorośli mieszkańcy. Zapewnienie płynności w dowozie do pracy częstochowianek i częstochowian jest więc obecnie priorytetem. Czasowa zmiana rozkładów jazdy na wakacyjne podyktowana jest także sytuacją kadrową wśród kierowców MPK, która wynika z efektów wymienionych wcześniej, rządowych restrykcji i zagrożenia epidemicznego (np. liczne kwarantanny).

Przypominamy, że w środkach publicznego transportu zbiorowego obowiązuje w całej Polsce limit napełnienia do maksymalnie 30% nominalnej pojemności pojazdu. Pamiętajmy też, że ze względów bezpieczeństwa kierowca i jego zmiennik przebywają w strefie wydzielonej, a wszyscy pasażerowie mają obowiązek podróżowania w maskach zasłaniających górne drogi oddechowe. O każdej kolejnej zmianie dotyczącej organizacji komunikacji miejskiej w Częstochowie w obliczu pandemii Covid-19 będziemy informować na bieżąco. /MZDiT/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *